Статті

Звернення директора Лабораторії щодо подій на Майдані
Це куля для примусової зупинки транспорту (ПЗТ), вироблена нашою організацією – ТОВ "Лабораторія прикладної хімії" – восени 2013 року у кількості 6730 штук для міліції.

Семінар про Газові балончики частина 3
Третя частина семінару для газових балончиків від "Лабораторії прикладної хімії". Практичне застосування, демонстрація роботи газового балона, а також вплив з відкритим вогнем.

Усі статті

Лабораторія прикладної хіміїВиробляє спецзасоби, заряджені речовиною сльозогінної та подразнюючої дії АЛГОГЕН (дибензоксазепін, CR)

      Подразнююча речовина АЛГОГЕН (дибензоксазепін) є найбільш путжною із описаних у літературі отруюючих речовин несмертельної дії, з 70-х років стоїть на озброєнні армій і поліції США, Великобританії та інших країн. Викликає позбавлення боєздатності за рахунок сильного подразнення очей, носоглотки, шкіри. Наприклад, при попаданні мізерної кількості речовини в очі відразу виникає сильна сльозотеча, біль і спазм очних м'язів. Протягом 10-15 хвилин правопорушник не може розплющити очі. Біль і безпорадність, що раптово настала, викликають стан паніки, з'являється страх назавжди осліпнути, втрачається орієнтація. Через 10-15 хвилин повертається здатність розплющити очі, проте хвиля сліз заважає бачити навколишні предмети. Ще через 10-15 хвилин усі симптоми проходять, не потребуючи лікарського втручання.

АЛГОГЕН є найбезпечнішою із відомих подразнюючих речовин. Так, смертельно небезпечна концентрація АЛГОГЕНУ становить 350000 мг/м3, тобто у сімдесят тисяч разів перевищує концентрацію, що реально створюється для ураження противника. Для порівняння смертельно небезпечні концентрації CS-61000 мг/м3, ХАФ-10000 мг/м3, МПК-58000 мг/м3.
АЛГОГЕН не викликає трудновиліковних ушкоджень слизових оболонок ока (як ХАФ) і не має тератогенних властивостей (як CS). Крім того: Алгоген не знешкоджується водою, тому може застосовуватися при масових заворушеннях у складі водних та пінних рецептур. Застосування неводних розчинників для цих цілей неможливе, у зв'язку з їх токсичністю або пожежонебезпечністю.